phone 27 221 777, 67 276 546 Rīga - E.Birznieka-Upīša iela 21a, LV-1011 ( karte ) Rīga - Ikšķiles 6 ( karte ) Rīga - Purvciema 38 ( karte ) Jūrmala - Lienes 16/18 ( karte )
Sākums
Skola
Jaunumi
Eksāmeni
Sacensības
Grafiks
Galerija
Partneri
 

Klubs kā māja, kur aizvien gribas atgriezties

Ar džudo aizraujamies bērnībā, bet ar to ejam cauri visai dzīvei, tādēļ es vēlos, lai mūsu klubs būtu kā mājas, kur var atgriezties jebkurā brīdī. Skolotāji, treneri, cilvēki, kurus atceramies visu dzīvi – to, ko viņi mums iemācījuši, ar to ejam pa dzīvi. Doma par savas skolas izveidošanu tika izauklēta no 90-to gadu beigām, ilgi bija opozīcijas un kritikas periods. Turklāt es daudz braukāju un diezgan ilgi trenējos citos klubos un redzēju savādāku iekšējo atmosfēru šajos klubos, citu pieeju audzēkņiem. Un, lūk, viss sakrita: sevis pieteikšana, uzvara Sidnejā, atpazīstamība, un pietiek kritizēt labāk darīt tā, kā to redzi – savs klubs, kas būs kā atvērtas mājas ikvienam. 2001.gada 3.martā ir kluba dzimšanas diena. Sākām ar paraugdemonstrējumiem, kur bija ieradušies 10 cilvēki, tagad mūsu skolā mācās vairāk kā 400 skolnieku.

Kad es sāku mācīties, tad tipiska situācija Rīgas klubos bija šāda: ierodas cilvēks grupā, treneris strādā pēc savas programmas, cilvēks vai nu iekļaujas un uzspēj, vai nu atpaliek un ar laiku aiziet – drīzāk izkrīt. Likmi veica uz stipriem un perspektīviem puišiem, šādos nosacījumos atsijājās puse. Mūsu skolā tiek uzņemti visi bērni un strādā ar visiem, taču ne vienādi un ne individuāli, bet attīsta, audzina un disciplinē katru bērnu. Palīdz iekļauties skolas kolektīvā katram bērnam neatkarīgi no viņa fiziskās sagatavotības. Fiziskā sagatavotība bērniem ir ļoti dažāda, mainīga un nestabila, taču mēs zinām, ka metodiski un pareizi sastādīti treniņi un regulāri trenējoties var panākt, ka vājais nākotnē var kļūt par fiziski spēcīgu cilvēku. Uzņemot skolā mēs nefiltrējam, neatlasām un neizvirzām prasības bērnu fiziskajai sagatavotībai , mēs izglītojam un audzinām ikkatru.

Mēs esam pirmie, kas sāka dalīt grupas pēc vecuma. Mēs vadām balto jostu eksāmenus vai 6 kui, kas tiek piešķirts tikai pēc eksāmenu nokārtošanas. Pirmā eksāmena mērķis ir redzēt, cik labi audzēknis ir apguvis spēju prast krist. Jo šīs prasmes pārbaude ir ne tikai tehniski pareizi izpildīt kritienu, bet arī psiholoģiskās sagatavotības pārbaude – pārliecināties, cik gatavs ir audzēknis turpināt džudo ceļu.

Labs treneris – tas ir cilvēks, no kura bērni nevēlēsies aiziet, tas, kuru bērni izvēlas paši, tas, pie kura vēlas atgriezties. Treneriem mums ir īpaša pieeja, neviens treneris nevar ienākt no ielas un uzreiz sākt strādāt skolā, pat visvairāk titulētais un ar augstāko izglītību nē. Sākotnēji viņš mācas pie mums - to, cik stipri viņam vajadzēs pierast un ielauzties skolas filozofijā – grūti teikt... Reizēm tas ir gads vai trīs mēneši – tas ir atkarīgs no cilvēka, bet sākotnēji viņš būs starp audzēkņu rindām un tas ir obligāti visiem.

Mūsu klubā ir grupas priekš visa vecuma cilvēkiem – no veterāniem un Latvijas sportistiem līdz pat trīsgadīgiem bērniem. Džudo tas ir elastīgs ceļš, ko var apgūt ikvienā vecumā.

Vselovods Zeļonijs

 
 
 
 
← atpakaļ print Izdrukāt
Treniņu grafiks
atlasīt

Treniņu
apmaksa